Diyanet MBSTS Deneme Sınavı -1

Diyanet MBSTS Deneme Sınavı -1

Diyanet MBSTS Deneme Sınavı-1 Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Deneme Sınavı. Fıkıh, Siyer, Hadis, Akaid, Tefsir, Tecvid, Mezhepler Tarihi, Kelam MBSTS Deneme SınavlarıDiyanet MBSTS Deneme Sınavı-1 Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Deneme Sınavı. Fıkıh, Siyer, Hadis, Akaid, Tefsir, Tecvid, Mezhepler Tarihi, Kelam MBSTS Deneme Sınavları

Bu MBSTS deneme sınavında toplam 25 soru bulunmaktadır ve her soru 4 puan olarak 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır. Sorular eski çıkmış sorulardan ve Diyanet ilmihali 1. ve 2. ciltten, MBSTS ve DHBT yeterlilik sınavlarında eski çıkmış sorulardan ve çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.

MBSTS deneme sınavı esnasında verdiğiniz cevaplar doğru veya yanlış olarak uyarı vermeyecektir. Sınav sonunda “SINAVI BİTİR” butonuna tıklayarak kaç doğru yaptığınızı, kaç puan aldığınızı, katılımcılar arasındaki yüzdelik oranınızı ve sınavlara katılanların başarı ortalamasını görebileceksiniz.

MBSTS deneme sınavını bitirdiğinizde puanlamanın alt kısmından “SORULARI İNCELE” butonuna tıklayarak doğru ve yanlışlarınızı kontrol edebilir, dilerseniz sınavı yeniden başlatabilirsiniz. Başarılar.

Diyanet MBSTS Deneme Sınavı-1

Diyanet MBSTS Deneme Sınavı-1


Diğer Testler ve MBSTS Deneme Sınavları İçin Tıklayın

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 973 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. seyfullah says:

    8. sorunun cevabı yanlıştır

    • EDİTÖRÜN YORUMU: CEVAP DOĞRU EK BİLGİ OLARAK; Ehl-i sünnetin îtikâddaki iki imâmından biri ve büyük velîlerden. İsmi Ali bin İsmâil, künyesi Ebü’l-Hasan’dır. Eshâb-ı kirâmdan Ebû Mûsâ el-Eş’arî’nin neslinden geldiği için Eş’arî nisbesiyle meşhûr olmuştur. 874 (H.260) veya 879 (H.266) senesinde Basra’da doğdu. 935 (H.324) veya 941 (H.330) senesinde Bağdât’ta vefât etti. Kabri Bağdât’ta olup, Basra kapısı ile Kerh arasındaki kabristandadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir