2016 İhtisas Sınavı Soru ve Cevapları İndir

2016 İhtisas Sınavı Soru ve Cevapları İndir

2016 İhtisas Kursiyer Seçim Sınavı Soru ve Cevapları İndir. 2016 Yılı İhtisas Sınavı Soruları. 2016 Yılı İhtisas Sınavı Cevapları. A kitapçığı İndir. B kitapçığı İndir. www.zamanbitiyor.com2016 İhtisas Kursiyer Seçim Sınavı Soru ve Cevapları İndir. 2016 Yılı İhtisas Sınavı Soruları. 2016 Yılı İhtisas Sınavı Cevapları. A kitapçığı İndir. B kitapçığı İndir. www.zamanbitiyor.com

 

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan ve görevde yükselmek veya ilmi bakımdan donanımlı hale gelmek isteyenlerin katılacağı en uzun soluklu kurs, 3 yıl (36 ay) devam eden İhtisas kursudur.

Bu kursa katılmak isteyen adaylar, önce yazılı sonra ise sözlü olmak üzere iki aşamalı bir sınavdan geçmektedir. Sözlü sınavı kazanarak kursa katılmaya hak kazanan adaylar, 36 ay eğitim aldıktan sonra vaiz olarak atanmaktadırlar.

İhtisas kursunu başarı ile bitiren adaylar, eski görevlerinde aynen devam edebildikleri gibi, dilerlerse vaiz, müftü veya daha üstü görevlere yükselmek için açılan sınavlara başvuru hakkını kazanmış oluyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İhtisas Kursları, en kapsamlı eğitim veren kurslar olmaları bakımından din görevlileri tarafından büyün bir öneme sahiptirler.

2016-İHTİSAS KURSİYER SEÇİM SINAVI SORU VE CEVAPLARI

A KİTAPÇIĞI –  B KİTAPÇIĞI

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 369 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir