Zamanbitiyor Wattpad Sayfası Açıldı

Zamanbitiyor Wattpad Sayfası Açıldı

zamanbitiyor, Wattpad, Dini Hikayeler, İbretlik Kıssalar, Wattpad Takipzamanbitiyor wattpad sayfamız açıldı. İlk çalışmamız olan “Dini Hikayeler ve İbretlik Kıssalar” kitap bölümleri yazılmaya başlandı. Peki neden böyle bir kitapla başladık?

Her şeyi yoktan var eden, bizleri varlığından haberdar eden, yaşatan, yediren, içiren, hidayet eden Zül-Celal Vel-Kemal, Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Hamd, şükür ve övgü ancak Allah’adır. Salat ve selam O’nun habibi, edibi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.S)’ya dır.

Dini hikayeler ve ibretlik kıssalar kitabı çalışmamızda, peygamber efendimizin öğretilerine ve manevi hayatımızda önemli yeri olan şahsiyetlere ait yaşanmış ibretlik olaylara ve kıssalara yer vermeye çalışacağız.

Özellikle bunaldığımızda veya içinden çıkılamaz bir durumda olduğumuzda, daha önce yaşanmış olaylar bize yol gösterici olabilir veya ibret alarak “her şerde bir hayır vardır” nazarıyla bakmamızı sağlayabilir.

Nitekim Allah (C.C) Bakara suresi 216. Ayet-i kerimede mealen şöyle buyuruyor; “…..Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.”

Gündelik yaşamımızın her anının bir imtihan olduğunu ve bu imtihanı kazanmamız gerektiğini unutmadan, geçmişte yaşanmış olayları ve yaşamış insanları kendimize rehber edinerek hayatımıza yön verebiliriz.

Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerimde bu konuya dikkat çekilerek Rum suresi 60. Ayette; “Onlar, yeryüzünde dolaşıp kendilerinden öncekilerin sonunun nasıl olduğuna bakmadılar mı?..” buyrulmaktadır.

Peygamber efendimiz (S.A.S)’ den Abdullah b. Mes’ud’un rivayet ettiği bir hadis-i şerifte Hazreti Nebiyyi Zişan efendimiz; “Said (mutlu) kimse başkasından ibret alandır (ders çıkarandır)” -Diyanet, hadislerle İslam, S.188- buyurmaktadır.

İnsanlığa rehber olarak gönderilmiş peygamberlerin ibret dolu kıssaları birer masal değil aksine yaşanmışlığın, mücadelenin ve hayatın ta kendisidir. Adeta bir ibret vesikası olarak sıkça Kur’an-ı Hakimde kıssalara yer verilmiş, olayların insan aklında daha kalıcı ve etkili olması sağlanmıştır.

İnsanlığa mâl olmuş din büyüklerimizin yaşantıları ve hayat tecrübeleri her nekadar hikaye olarak nitelendirilse de, onlar bazen kaybolan ümitlerimizin yeşermesinde, kulluğumuzun ve tevekkülümüzün artmasında, bazen öfkelerimizin dinmesinde, bazen her şeye hikmet ve rahmet gözüyle bakmamızda önemli rol oynamışlardır.

Bizde bu amaçla çeşitli konulardaki Dini Hikayeleri ve İbretlik Kıssaları bir araya getirmeye çalışacağız.

Bu kitapta toplam otuz farklı konu (30 bölüm) ve çalışma sonunda da bir çıkarım bölümü kaleme alacağız.

Rabbim müyesser eder ve bu çalışmayı tamamlayabilirsek yine dini hayatımıza çok faydası olacağını düşündüğümüz yeni bir çalışma yapacağız.

Gayret bizden, Başarı Allah’tandır.

Not: wattpad’da zamanbitiyor‘u takip ederek çalışmamıza yorum bırakmanız halinde karşılıklı takip yapılacaktır.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 186 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir