Müslümanlar Tahrik Ediliyor!

Müslümanlar Tahrik Ediliyor!

Şanlıurfa Sivil Toplumu İzleme Platformu, Fransa’nın başkenti Paris’teki ofisine geçen hafta silahlı saldırı düzenlenen mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, olaydan sonraki ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed’i tasvir etmesine tepki gösterdi.Şanlıurfa Sivil Toplumu İzleme Platformu, Fransa’nın başkenti Paris’teki ofisine geçen hafta silahlı saldırı düzenlenen mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, olaydan sonraki ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed’i tasvir etmesine tepki gösterdi.

Şanlıurfa Sivil Toplumu İzleme Platformu Başkanı Akbaş: ” Son ölümlerin ardından derginin üç milyon adet basılarak piyasaya sürülmesi dünya barışı ve kardeşliğine zarar verecektir.”

Şanlıurfa Ticaret Merkezi önünde bir araya gelen ve yaklaşık 200 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği platform üyeleri, Paris’teki terör saldırılarını kınadıklarını bildirerek ortak açıklamalarda bulundular.
BU HASSASİYET MÜSLÜMANLAR İÇİN GÖSTERİLMEDİ
Grup adına açıklama yapan platform başkanı Faruk Akbaş, birçok ülkenin, Fransa’daki olaya gösterdikleri duyarlılığı İslam coğrafyasında hayatını kaybeden insanlar için göstermediğini vurguladı.
Terör faaliyetlerinin İslam düşmanları tarafından organize edildiğini ileri süren Akbaş,Müslüman dünyasının bir suçluluk psikolojisine sokulmaya çalışıldığını ifade etti.
Derginin, saldırı sonrası ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed’in tasvir edildiğini anlatan Akbaş, şunları söyledi:
TÜRKİDE’Kİ BAZI GAZETELERİDE ŞİDDETLE KINIYORUZ
“Bu dergi yıllardır Müslümanlara yönelik tahrik edici ve aşağılayıcı yayınlar yapmaktadır. Batı dünyası da bu çirkin saldırıyı maalesef ‘basın özgürlüğü’ diye adlandırmaktadır. İslam alemini tahrik eden ve peygamberlere hakaret eden bu derginin son sayısının Türkiye’de bazı basın kuruluşları tarafından dağıtılması ve yayınlanması girişimini de şiddetle kınıyoruz. Son ölümlerin ardından derginin üç milyon adet basılarak piyasaya sürülmesi dünya barışı ve kardeşliğine zarar verecektir.”
Akbaş, kışkırtıcı yayınlarına ilişkin ağır cezai yaptırımlarının uygulanmasını istediklerini sözlerine ekledikten sonra:
Grup olaysız bir şekilde dağıldı.
Tarih : 14.01.2015 Kaynak : AA

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 204 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir