Alimlerimizi Tanıyalım; İbrahim Bedrettin Elmalı Kimdir?

Alimlerimizi Tanıyalım; İbrahim Bedrettin Elmalı Kimdir?

Alimlerimizi Tanıyalım; “İbrahim Bedrettin Elmalı” Hoca Efendi Kimdir? Sekizinci Diyanet İşleri Başkanı olan İ.Bedrettin ELMALI 1903 yılında Antalya’nın Elmalı İlçesinde...Alimlerimizi Tanıyalım; “İbrahim Bedrettin Elmalı” Hoca Efendi Kimdir?

Sekizinci Diyanet İşleri Başkanı olan İ.Bedrettin ELMALI 1903 yılında Antalya’nın Elmalı İlçesinde dünyaya geldi.
İbrahim Bedrettin Elmalı Kimdir?İlk ve Orta tahsilini Elmalı’da yaptı. Daha sonra İstanbul’a gelerek Darü’l-Hilafet’ül- Aliye Medresesine girdi. 1928 yılında Dar’ül-Funun İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

İbrahim Bedrettin ELMALI İstanbul ve Ankara’da çeşitli memuriyetlerde bulunduktan sonra Üsküdar ve İstanbul Müftülükleri yaptı. Bir süre Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı yaptıktan sonra 17 Aralık 1965 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığına tayin edildi. Bu görevde yaklaşık bir yıl kaldıktan sonra 25/10/1966 tarihinde emekli olan ve iki dönem Milletvekilliği de yapan ELMALI 05/12/1994 tarihinde vefat etti.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 1.430 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir