İsrail Namazda Saldırdı!

İsrail Namazda Saldırdı!

İsrail güçleri bugün Mescid-i Aksa’nın avlusunda namaz kılan Müslümanlara yönelik saldırı düzenledi.İsrail güçleri bugün Mescid-i Aksa’nın avlusunda namaz kılan Müslümanlara yönelik saldırı düzenledi.

Sabah saatlerinde saldıran İsrail kuvvetlerinin arasında polis ve ordudan askerlerin de olduğu ifade edildi. Ses ve gaz bombalarından etkilenen çok sayıda Filistinli yaralandı.
İsrail kuvvetleri, bugün sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’da namaz kılan müslümanlara ve burada ders yapan öğrenci halkalarına saldırdı. Gaz bombalarının da kullanıldığı saldırıda yaklaşık 30Filistinli yaralandı.

El-Hatip, İsrail kuvvetlerinin geri çekilmesine rağmen Mescid-i Aksa’da gerginliğin hala devam ettiğini vurguladı.
Saldırının ardından açıklama yapan MİRASIMIZ derneği, ‘İşgalcilerin bu saldırılarına karşılık Allah’a hamdediyoruz ki bizlerin destekleri ile Aksa’nın bahçesinde gün boyu bulunan ilim halkaları öğrencileri direniş göstermekte ve İslam alemi adına ribat nöbetine devam etmektedir.

Tüm milletimize ve İslam alemine düşen görev Mescid-i Aksa’nın bahçesinde ilim tahsil eden bu genç 500 kardeşimizin sayısını binlere çıkarmak noktasında destek olmaktır. Mescid-i Aksa bu önemli ve can damarı olan çalışma sayesinde inşallah işgal edilemeyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : Risale Ajans

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 171 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir