İslam Düşmanları ABD’de Cami Yaktı

İslam Düşmanları ABD’de Cami Yaktı

3 Müslüman gencin katledildiği ABD’de bugün de cami yakıldı. ABD’nin Houston kentindeki İslam merkezinde dün gece yangın çıktı. Yangının sabotaj sonucu meydana geldiği…3 Müslüman gencin katledildiği ABD’de bugün de cami yakıldı. ABD’nin Houston kentindeki İslam merkezinde dün gece yangın çıktı. Yangının sabotaj sonucu meydana geldiği düşünülüyor. Olayın ardından açıklama yapan itfaiye yetkilileri henüz net bir sebebi olmadığını belirtse de, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi yangının kasıtlı çıkarıldığını ifade ederek bu nefret suçuna karşı ABD’li yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

ABD’nin Texas eyaletindeki Houston kentinde bulunan İslam merkezinde yangın çıktı. İslamafobik cinayetin işlendiği ABD’de camide yangın çıkması, sabotaj olduğu ifade ediliyor.

Russia Today’de yer alan habere göre, Houston’daki Kuba İslam merkezinde çıkan yangının itfaiye tarafından söndürülmesi zaman aldı.

Houston kentinin güneydoğusunda yer alan Kuba İslam Merkezi’ndeki yangının söndürülmesinin ardından açıklama yapan görgü tanıkları ve itfaiye yetkilileri, yangının hızlandırılması için bir madde kullanıldığının tespit edildiğini söyledi.

Yaklaşık bir saatte söndürülen yangının ardından Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi, tarafından yapılan açıklamada ABD’li yetkililere çağrı yapılarak, “Bu yangının kasıtlı olarak çıkarıldığını ve kesinlikle nefret suçu olduğunu düşündüklerini” kaydedildi.

Houston itfaiye sözcüsü Kenyatta Parker, 25 itfaiye ekibinin yangını 1 saatte kontrol altına aldıklarını söyledi.

Yenişafak.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 209 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir