İmam Hatiplilerden Soma’ya 15 Bin Hatim

İmam Hatiplilerden Soma’ya 15 Bin Hatim

Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için Türkiye genelinde bütün İmam Hatip Liselerinde okunan 15 bin hatim’in duası yapıldı.Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için Türkiye genelinde bütün İmam Hatip Liselerinde okunan 15 bin hatim’in duası yapıldı.

Eskişehir’de öğrencilerin okuduğu hatim duasının ardından başlayan Arapça Yarışmaları Türkiye Finalinde duygusal anlar yaşandı.Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen, 5. Arapça Yarışmaları’nda büyük finali Eskişehir’de başladı.

15 Bin Hatim
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde düzenlenen ve İki gün boyunca sürecek Arapça Yarışmaları Türkiye Finali öncesinde öğrenciler Soma’da vefat eden maden işçileri için Türkiye genelinde bütün İmam Hatip Liselerinde okunan 15 bin hatimin duasını yaptılar.

Soma’da facianın olduğu birinci gün Hatim organizasyonu başlatan İmam Hatipliler, okunan hatimlerin duasını Arapça Yarışmaları Finali öncesinde yaptılar. Eskişehir Müftüsü ve din görevlilerinin de hazır bulunduğu programda öğrencilerin Soma için okuduğu dualara hep bir ağızdan amin denildi.

Kaynak : Risale Ajans

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 227 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir