Diyanette Rotasyon Yolda!

Diyanette Rotasyon Yolda!

2016 Yılında “Rotasyon” Uygulanacak mı? Diyanette Rotasyonlar Kaldırıldı mı? Diyanet Rotasyon Uygulayacak mı? Rotasyon ile ilgili olarak İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman TIRAŞÇI’dan çok önemli açıklama geldi.2016 Yılında “Rotasyon” Uygulanacak mı? Diyanette Rotasyonlar Kaldırıldı mı? Diyanet Rotasyon Uygulayacak mı? Rotasyon ile ilgili olarak İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman TIRAŞÇI’dan çok önemli açıklama geldi.

Osman TIRAŞÇI, “Çeşitli konularda mevzuat çalışmaları devam ediyor, şayet mevzuatta herhangi bir değişiklik olmaz ise, 2016 yılında Rotasyon uygulanacaktır” dedi.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN, Genel Başkan Yardımcısı Fahri Çetin’den oluşan Bağımsız Diyanet Sen heyeti 28.04.2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı’yı makamında ziyaret etti.

 Ziyarette konuşan Genel Başkan Faruk Çetin; Din görevlileri tarafından en çok merak edilen konuların başında 2016 yılında rotasyon olup olmayacağı konusu olduğu, mevzuat değişikliği olmaması durumunda sendika olarak rotasyonun devam edeceği yönünde sendika üyelerine ve Bağımsız Diyanet Sen’e ulaşan din görevlilerine bilgi verdiklerini konu hakkında başkanlığın şuandaki duruma göre rotasyon uygulayıp uygulamayacağı, ve bu sorulara din görevlilerin sağlıklı cevap aradığını ifade etti.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman TIRAŞCI ise çeşitli konularda mevzuat çalışmaları devam ettiğini, mevzuatta herhangi bir değişiklik olmaması durumunda 2016 yılında rotasyonun uygulanacağını belirtti. Ziyarette Genel Başkan Faruk ÇETİN; D grubu camilere sınavsız atama yapılmasını, her din görevlisinin asgari şartları taşıdığını, bu sebeple de bir uzak köyden başka bir uzak köye naklen atama için sadece süre şartının yeterli olmasını veya MBSTS’ye girme şartı ile atanmaları yapılması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca Cami görevlileri nakil sınav başvurularında görev süresi hesaplama bölümüne 3 aydan fazla yurtdışı görevinde bulunan cami grevlilerinin yurtdışı görev süreleri hizmet yılı puan hesaplanmasında sayılmamasının personeli mağdur ettiğini, DİBBYS İKYS üzerinde mevzuat uygun olarak tekrar düzenlenmesi ve oluşan mağduriyetin giderilmesi taleplerini iletti.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı ise konuyu hukukçulara inceleteceğini eğer bir yanlış uygulama söz konusu ise bunu çözümü noktasında gerekenin yapılacağını ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bağımsız Diyanet Sen heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu ve ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.

Kaynak: mihraphaber.com

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 244 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir