Diyanet’e 5 Bin Yeni Kadro

zaman bitiyor| 08 Nisan 2015 |
Diyanet’e 5 Bin Yeni Kadro


Diyanete 5000 Yeni Kadro Verildi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile yapılan görüşme sonrası Rotasyon konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde

Diyanete 5000 Yeni Kadro Verildi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile yapılan görüşme sonrası Rotasyon konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde içerisinde Diyanet-Sen temsilcisinin de yer alacağı bir komisyon kurulmasına ve konunun komisyon tarafından geniş çaplı incelenerek çözüm odaklı çalışılmasına karar verildi.

Diyanet’te 5 Bin Yeni Kadro

Ziyarette vekil ve fahri çalışan imam hatip ve Kur’an Kursu Öğreticilerinin durumuna değinen Bayraktutar, “bu kardeşlerimiz asillerle aynı görevi yapmaktadır. Ancak aldıkları ücret ve haklar bakımından çok sıkıntı içerisindeler. Bu kardeşlerimizin kadroya alınmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Diyanet’e bin kadro verildiğini ancak kendisinin girişimleri sonucu bu kardonun 4 Bin sözleşmeli ve Bin kadrolu olmak üzere 5 Bin’e çıkarıldığını dolayısıyla gerek vekil ve fahri çalışanlar gerekse atama bekleyen herkes için 5 bin kadronun büyük şans olduğunu, sınavlara hazırlanarak bu kadro şansını değerlendirmelerini istedi.


Etiketler :   , , , , , , , , , , ,

Bu Yazı Toplam - 621 - Defa Okundu



Benzer yazılar


Google Arama Terimleri: