Diyanet Öğretmen Alımı Yapacak

Diyanet Öğretmen Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığının Yayınladığı Yeni Kararnamede 7. Dereceden Toplam 162 Öğretmen Kadrosu İhdas Edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Öğretmen Alımı Yapmaya HazırlanıyorDiyanet İşleri Başkanlığının Yayınladığı Yeni Kararnamede 7. Dereceden Toplam 162 Öğretmen Kadrosu İhdas Edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Öğretmen Alımı Yapmaya Hazırlanıyor. İşte Haberin detayı:

Yayımlanan kararnamede, taşradaki 922 kadro değiştirildi. Taşradaki 2, 4 ve 5. derecelerdeki DinHizmetleri uzmanı kadrosu iptal edilirken, 7. dereceden toplam 162 adet öğretmen kadrosu ihdas edildi.  7. derece öğretmen kadrosu, Diyanetin KPSS yoluyla öğretmen alacağı anlamına gelmektedir.

Diyanetin bir değişikliği ise “baş” kadrolarınailişkindir. Kurum; 1. dereceli toplam 150 Başvaiz, 100 Başöğretici ve 100 Başimam Hatip kadrolarınınderecelerini 3 olarak değiştirmiştir.

Burada şu hususu belirtmek istiyoruz: Bu değişiklikler, kurumların orta vadeli ihtiyaçları gözetilerek yapılır. Yani değişiklikler hemen yürürlüğe konulmaz. Ancak kurumların bu değişiklikten hesapladığı bir amaç var ise, 2014 içerisinde bunları hayata geçirmesi beklenir.

İşte değişikliğin tümü…

Memurlar.Net - Özel

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 390 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir