Diyanet Açıktan Atama Personel Alımına Başlıyor

Diyanet Açıktan Atama Personel Alımına Başlıyor

Diyanet Sözlü Sınavları Başlıyor Diyanet sözlü sınav müracaatlarının sona ermesinin ardından jet hızıyla komisyon oluşturup yoğun bir sınav maratonuna hazırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 yılının son demlerine doğru yoğun bir sınav maratonuna hazırlanıyor.Diyanet Sözlü Sınavları Başlıyor Diyanet sözlü sınav müracaatlarının sona ermesinin ardından jet hızıyla komisyon oluşturup yoğun bir sınav maratonuna hazırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 yılının son demlerine doğru yoğun bir sınav maratonuna hazırlanıyor.

-İLK SINAV AÇIKTAN ATAMA PERSONEL ALIMI –

Hafızlık tespit sınavını bayramdan önce bitiren Diyanet, 23 Ekim 2013 çarşamba günü Açıktan Atama sözlü sınavlarına başlayacak.

15 il Eğitim Merkezi Müdürlüğünde başlayacak olan 2013-II (Kuran Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Açıktan Atama Sözlü Sınavına başvuran adaylar; T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) biri ve “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte belirlenen sınav merkezinde saat 08:30’da hazır bulunacaklardır.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 250  Kadrolu Müezzin Kayyım,500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve 3 bin Kadrolu İmam-Hatip Alımı yapacak.10 gün sürecek olan Açıktan Atama sözlü sınavı 01 Kasım 2013 tarihinde sona erecek.

2. SÖZLÜ SINAV; VAİZLİK 2 bin 950 vaizlik kadrosu için yazılı sınavı kazanan 2 bin 829 aday, Diyanet işleri Başkanlık binasında 05 Kasım 2013 tarihinden itibaren 25 gün sürecek bir sınav maratonuna girecek. 2 komisyondan oluşması beklenen sınav,  29 Kasım 2013 tarihinde sona erecek

kaynak:diniajans.com

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 317 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir