İnternetten Helal Para Kazanma Yolları

İnternetten Helal Para Kazanma Yolları

İnternetten Helal Para Kazanma Yolları Nelerdir? İnternetten Para Kazanmak Helalmi? İnternetten Para Kazanmak Harammı? İslama Göre İnternetten Ticaret Yapmanın, Para Kazanmanın Hükmü Nedir? İnternetten Para Kazanma Yolları….. İnternetten Helal Para Kazanma Yolları Nelerdir? İnternetten Para Kazanmak Helalmi? İnternetten Para Kazanmak Harammı? İslama Göre İnternetten Ticaret Yapmanın, Para Kazanmanın Hükmü Nedir? İnternetten Para Kazanma Yolları…..

İnternetten para kazanmanın birçok yolu olduğu için, internetten helal para kazanmak konusunda da farklı görüşler mevcut. Bir defa ne iş yapıyorsanız yapın eğer yanlış şekilde uyguluyorsanız ve muhatabınızın maddi manevi zarara uğramasına sebep oluyorsanız, kazandığınız paranın helal olma ihtimali düşüktür. Bir örnekle açıklayacak olursam. Ekmek yapıp satmak ve geçiminizi bu yolla sağlamak helaldir. Ancak siz o ekmeği üretirken gramajından çalarsanız, içine insan sağlığına zararlı bazı katkıları bilerek katarsanız, hijyene dikkat etmezseniz kazandığınız paranın helal olması pek mümkün değil. İnternetten yapılan işlerde de durum bundan farklı değil. Başta da dediğim gibi internetten para  kazanmanın birçok yolu var. Mesela web tasarımı yapıyorsunuz. Eğer aldığınız işlerde müşteriyle anlaştığınız özellikte bir iş çıkarmadıysanız aldığınız para bence haramdır. Birçok webmaster sitesinde internet ile alakalı işler yaparak iyi kötü para kazanan birçok insan var. Ama bir o kadar da birilerine iş verip kazıklanmış insanlar var.

İnternetten helal para kazanmak konusunu bir de bu blogun ana konusu olan satış ortaklığı açısından ele alalım. Geçenlerde bir forum sitesine açtığım konuya cevap yazan üyelerden birisi, satış ortaklığının kandırmaca olduğunu ve dolayısıyle bu şekilde internetten para kazanmanın da haram olduğunu ifade eden bir yazı yazmıştı. Tabi satış ortaklığında da eğer insanları kandırıyorsanız, içeriğini bilmeden her ürünü tavsiye ediyorsanız veya içi boş olarak tabir ettiğimiz ürünleri öve öve bitiremiyor ve tavsiye ediyorsanız, kazanacağınız para haramdır. Çünkü böylesi bir ürünü alan kişi pek tabidir ki memnun kalmayacak ve vermiş olduğu para boşa gitmiş olacaktır. Satış ortaklığında tavsiye edeceğiniz ürünün insanlara gerçekten birşeyler vermesi, faydalı olması lazım. Bunu yine bir örnekle açıklayacak olursam. İnternetten para kazanma konusuna atılan hemen her kişinin önüne mutlaka anketlerle para kazanmak konusu çıkıyor. Anket doldurarak anlatıldığı kadar çok para kazanılmayacağını, hatta hiç kazanılmayacağını defalarca izah ettim. Dolayısıyla böylesi bir ürünün satışından alınacak komisyon bence haramdır.

Yeri gelmişken satış ortaklığının ne olduğunu kısaca tekrar izah edeyim. Satış ortaklığı internet üzerinde, dijital yani e-kitap formatında veya fiziksel bir ürüne satış ortağı olup yapacağınız tanıtımlar sonrası satış gerçekleştiğinde, önceden belirlenmiş bir oranda komisyon almaktır. Bu komisyon hesaplanırken devlete verilecek olan vergiler düşülür. Yani ürün sattığınızda verginizi de verirsiniz. Yukarıda bahsettiğim hususlara dikkat edildiğinde satış ortaklığı ile internetten helal para kazanmak mümkündür. Son olarak, bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde satış ortaklığı ile internetten helal para kazanmak mümkün, gönlünüz ferah olsun.

Kaynak: http://www.kazancanaliz.com/

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 2.005 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir