2018 Yılı MBSTS Ne Zaman Yapılacak?

2018 Yılı MBSTS Ne Zaman Yapılacak?

2018 Yılı MBSTS Tarihi Değişti mi? 2018 Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Mbsts Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? Mbsts Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?2018 Yılı MBSTS Tarihi Değişti mi? 2018 Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Mbsts Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? Mbsts Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI MESLEKİ BİLGİLER SEVİYE TESPİT SINAVI (MBSTS)

Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği, Diyanet İşleri Başkanlığı personelinden olup başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanlar için naklen, müktesebi olmayanlar için ilk defa naklen atamaları, Kariyer unvanları basamaklarında yükselmeler, Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri için Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) yapılmaktadır.

MESLEKİ BİLGİLER SEVİYE TESPİT SINAVI (MBSTS) İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

1. Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Nisan 2018 günü saat 14.00’da Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede), Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van illerinde olmak üzere 21 ilde yapılacaktır.

2. Adaylar sınav giriş yerleri belgelerini ilgili tarihler içerisinde http://www.osym.gov.tr adresine girerek aday işlemleri ekranından öğrenip alabileceklerdir.

3. Adaylar sınava gelirken sınav giriş belgesi ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet) yanlarında bulunduracaklar dır.

4. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) tek grup halinde yapılacaktır.

5. Sınavda 80 soru sorulacaktır. Her bir soru 1.25 puan değerinde olacaktır.

6. Sınav süresi 100 dakika olacaktır.

7. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

8. Adaylar sınav sonuçlarını, belirtilen tarihten itibaren http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden giriş yaparak sonuç bölümünden öğrenebileceklerdir.

MBSTS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? NE ZAMAN BİTİYOR?

Daha önceki yıllarda da olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavını (MBSTS) ÖSYM sınav takvimine sonradan ekleme yaparak ilana çıkıyor. 2018 yılı içinde bu geçerli olacak.

2018 mbsts başvuru ve sınav tarihi

MBSTS HAZIRLIK İÇİN TÜM KİTAPLARIN GENEL ÖZETİ ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

MBSTS ONLİNE HAZIRLIK TESTLERİ İÇİN TIKLAYIN

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 294 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir