2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Başlıyor?

2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Başlıyor?

2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Başlıyor? Diyanet İşleri Başkanlığı Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Açılacak? 2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Bitiyor? İşte Detaylar… www.zamanbitiyor.com2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Başlıyor? Diyanet İşleri Başkanlığı Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Açılacak? 2016 Yaz Kur’an Kursları Ne Zaman Bitiyor? İşte Detaylar… www.zamanbitiyor.com

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 Yılı Yaz Kur’an Kurslarını 20 Haziran 2016 Pazartesi günü açacak.

Okulların 17 Haziran 2016 tarihinde kapanması ve akabinde 2 gün sonra Yaz Kur’an Kurslarının açılması Diyanet camiasında tartışmalara neden oldu.

Okurlarımız, Yaz Kur’anKursları açılma tarihini fiyasko olarak değerlendirirkenkayıtların alınmasına dahi fırsat tanınmadığı eleştirilerinde bulundular.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan aldığımız bilgiler neticesinde Yaz Kur’anKurslarının 20 Haziran 2016 Pazartesi günü açmasının nedenleri şöyle:

•05 Temmuz 2016 tarihi Ramazan Bayramı olması nedeniyle velilerin öğrencileri kurslara göndermemesine binaen verilen ara sonrasında Din Görevlilerinin öğrenci bulmakta sıkıntı çekebileceği,

•Yaz Kur’an Kurslarının Ramazan Bayramından sonra kalması durumunda 12 Eylül 2016 tarihi Kurban Bayramına dek gelmesi nedeniyle Kursların, Kurban bayramından sonraya sarkması durumunda çeşitli sıkıntılar çıkabileceği endişesi.

Kurban Bayramına sarkan Kurs süresi,  Din görevlilerinin tatil yapamamaktan doğan şikâyetleri gündeme getirebileceği gibi yeni eğitim-öğretim yılı başlangıcı olması öğrenciler için de ayrı bir sorun teşkil edebilir.

•Ramazan ve Kurban Bayramını içine alan kurs süresinin din görevlilerinin her iki bayramda da izin kullanmasının imkansızlığını göz önüne alan Diyanet İşleri Başkanlığı, görevlilerin en azından Kurban Bayramında rahatça izin kullanmalarını amaçlamıştır.

•Bilindiği üzere ihtiyaç odaklı Kur’an Kurslarında okuyanlar için eğitim-öğretim yılı 29 Mayıs 2016 tarihinde sona erdiğinden dolayı Kur’an Kursu Öğreticileri 20 Haziran 2016 tarihine kadar 20 gün gibi bir zaman diliminde dinlenme fırsatı bulacaklar.

•”Okullar kapanır kapanmaz hemen kurs açılır mı, Çocuklar zaten dinlenemiyor” itirazında olanların ise 30 Mayıs ve 04 Haziran’da sınavları biten öğrencilerin her ne kadar okullar fiilen 17 Haziran’da kapanmasa da sınav stresinin zihin yorgunluğunu atma fırsatı bularak genel itibariyle 15-20 gün tatil etme imkanıbuldukları bir gerçek.

Diyanet İşleri Başkanlığı sayılan bu nedenleri göz önüne alarak Yaz Kur’an Kurslarının 20 Haziran 2016 Pazartesi günü açılmasının uygun olacağı kanaatine varmış bulunuyor.

 

Ziyaretçiler Bu Sayfaları da Gördü : 


Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 474 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir