2016 Diyanet Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor?

2016 Diyanet Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor?

2016 Diyanet Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor? 2016 Diyanet Ramazan Umresi Ne Zaman? 2016 Diyanet Umre Fiyatları Kaç Lira? 2016 Diyanet Umre Kayıtları Nasıl Yapılır? Umreye gitmek isteyenlerin merak ettikleri soruların cevapları zamanbitiyor.com’da…2016 Diyanet Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor? 2016 Diyanet Ramazan Umresi Ne Zaman? 2016 Diyanet Umre Fiyatları Kaç Lira? 2016 Diyanet Umre Kayıtları Nasıl Yapılır? Umreye gitmek isteyenlerin merak ettikleri soruların cevapları zamanbitiyor.com‘da…

 

Müslümanlar’ın hayali olan kutsal toprakların ziyareti için umre 2016 yılı işlemleri ve bilgileri açıklandı. Bir zamana bağlı kalınmadan yapılan bu ziyaret için hazırlığına başlamadan önce umre fiyatlari 2016 yılında ne kadar oldu vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve buna göre hazırlık yapıp bütçelerini ayarlıyorlar. 2016 Umre kayıtları için evrakları, kalınacak otelleri, kalış süreleri, giyecek ve yiyecek gib hazırlık gerektiren ziyaret için Diyanet umre bilgileri oldukça önemli. Bu konularla tek tek uğraşmak istemeyen vatandaşlar genellikle tüm ihtiyaçlarını karşılayacak turları tercih ederken kimisi de hac ve umreyi aynı anda yapmayı tercih ediyor. Hacı adaylarına yapılan turlar gibi umre turlarında da bilgilendirme, uğurlama, karşılama, yurt içi ve yurt dışı gidişat, sağlık hizmetleri, eğitim seminerleri ve Mekke ve Medine’de yardımcı olan görevli imkanı da sağlıyor. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda özel tur paketleri hazırlayan Diyanet gidiş ve dönüşleri, kalınacak süreyi de belirliyor. Ücretlerini olabildiğince asgari düzeyde tutan Diyanet uçuşları özel hava yolu şirketleri, Türk Hava Yolları, Suudi Arabistan Hava Yolları ile sağlanacağını ve uçak programı ve otel rezervasyonlarının zorunlu kılması halinde, Mekke ve Medine’deki ikamet süreleri değişebileceğini belirtmiştir. Her bütçeyi göz önünde bulundurarak hazırlanılan umre fiyatları arasında en çok ekonomik olanı tercih ediliyor. Fiyat aralıkları değişen paketlerde farklı hizmetler bulunuyor. Diyanet İşleri yetkilileri umre kayıtları ne zaman bitiyor sorusu hakkında bilgi verdi, merak edilen detaylar zamanbitiyor.com‘da…

2016 Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor? 2016 Ramazan Umresi Ne Zaman? Umre Fiyatları Kaç Lira?

UMRE 2016 YILINDA İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR

Umre 2016 yılında hacca gidemeyenler ve kutsal toprakları görmek isteyenler içindir. Bunun için ilk olarak banka kodu ile birlikte Türkiye Diyanet Vakfı Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğü’nün anlaşmalı olduğu bankalara gerekli ücreti yatırmalıdır. Umre kayıtları 2016 yılı için online olarak “www.diyanet.gov.tr/” resmi web sayfasına girerek “Umre Bilgi Giriş Programı”ile ilgili bilgi alınabiliyor. Online hizmetleri kullanmak istemeyenler ise İl veya İlçe Müftülüğü’ne giderek organizasyonlar ve gereken işlemler hakkında bilgi alabilecekler. Başvuru ücreti yatırılabilecek bankalar ise Ziraat Bankası,Türkiye Finans Katılım, Albaraka Türk, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk, Halk Bank, Akbank olarak açıklandı. Umre kayıtları ne zaman sorusu için ise Aralık ayının 13’ü olarak bilgi verilmişti. Müracat işlemi gerçekleştikten sonra müftülüklere gidilerek “2015-2016 Yılı Umre Kayıt Formu”‘nun da alınması gerekiyor. Katılınacak olan tur için gerekli belgeler ise kayıt müracat formu, en az bir yıl geçerliliği olan pasaport, 45 yaşından küçük olan ve eşi ile umreye gidecekler için evlilik cüzdanı, aşı kartı, bazı yaş grupları için ise refakat belgesi gerekmektedir. Geçtiğimiz günlerde Diyanet umre ve hac hazırlık kursları eğiticileri çalıştayı düzenledi. Bu etkinlikte yolcuların ibadete hazır hale gelmesi ve hazırlık kurslarına dair eğitim materyalleri geliştirerek yetişkinleri eğitmeye yönelik yöntemler hakkında eğitimciler bilgilendirildi. Etkinliğe birçok vaiz ve Kuran kursu öğretcisi ve müftüler olmak üzere 300 kişi katıldı.

RAMAZAN UMRESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

UMRE FİYATLARI NE KADAR?

Umre fiyatları 2016 yılında ise seçilen bütçe ve konaklama türlerine göre değişiyor. Eğer kadınlar on sekiz yaşından küçük ve birinci dereceden yakın olan bir erkek akrabası ile gidecek ise bunun için noterden muvafakatname ve taahhütname gerekiyor, çünkü bu belge olmadan Suudi Arabistan Konsolosluğundan vize alınamıyor. Bu şekilde gidecek olanların bir başka dikkat etmesi gereken konu ise umre ücretlerini kayıt yaptıracakları il veya ilçe müftülükleri ile görüştükten sonra yapmalarıdır çünkü vizelerde çıkacak herhangi bir problemden sonra umreye gidilemeyebilir bu şekilde olduğu takdirde kayıt ücreti de yanar. Aşı için ise banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerinin belirledii sağlık kuruluşlarında ‘Menenjit’ aşısı yaptırıp aşı kartlarını almaları gerekmektedir. Ramazan umresi fiyatları 4 yıldızlı oteller 12-14 gün, 3 yıldızlı otellerde normal konaklama 14- 20 gün, isteğe bağlı olarak yemekli veya yemeksiz ya da kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bazı oteller Mekke’de hareme yürüme mesafesindedir ve fiyatlar buna göre belirlenmektedir. Bunların dışında bir de ekonomik olarak konaklama türü vardır, bu konaklama türünde ulaşımlar genellikle servislerle sağlanır.

UMRE HİZMETLERİNDE ÇOCUKLAR İÇİN ALINAN ÜCRETLER

2016 Umre Kayıtları Ne Zaman Bitiyor? 2016 Ramazan Umresi Ne Zaman? Umre Fiyatları Kaç Lira?

RAMAZAN UMRESİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BİLGİLERİ

a) Eğitim ve İrşat Hizmetleri
Umre ibadetini manevi bir yenilenme fırsatı haline getirebilmek, yolcularımızın ibadetlerini usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirebilmelerini temin edebilmek için umre yolcularımıza,yolculuk öncesinde ve yolculuk esnasında
eğitim, bilgilendirme ve irşat seminerleri verilmektedir.

b) Havaalanları ile ilgili hizmetler
Umre yolcularımıza yardımcı olmak üzere ve onlara en güzel hizmeti sunabilmek amacıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışında havaalanlarında gerekli tedbirler alınmaktadır. Yolcularımız mümkün olduğunca kendilerine en yakın havaalanlarından kutsal topraklara uğurlanmaktadır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı durumlarda uçulacak havaalanına intikal karayolu veya havayolu ile Başkanlığımız tarafından sağlanmaktadır. İstisnai bazı durumlarda gidiş ve dönüşlerde uçakların iniş iznine bağlı olarak yapılan planlamalarda takdim tehir olabilmektedir.

c) Sağlık ve Yemek Hizmetleri
İbadet sağlıklı insanların eda edebilecekleri bir görevdir. Umre yolcularımızın ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirebilmeleri için sağlık ekiplerimiz Mekke ve Medine’de hizmet vermektedir. Yolcularımıza imkânlar ölçüsünde en kaliteli sağlık hizmetini takdim etmeyi amaçlamaktayız. Hastane gerektiren durumlarda ise tercümanlarımız aracılığı ile mahalli hastanelerden yararlanılmaktadır. Ayrıca yolcularımızın ibadete daha fazla zaman ayırabilmeleri için otellerinde sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek hizmeti verilmektedir. Her umre yolcusuna 5 litre zemzem verilmektedir.

d) Servis, Gezi ve İntikal Hizmetleri
Mekke ve Medine’de ziyaret yerlerine gezi organizasyonu ve Mekke-Medine arasındaki intikal Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

e) Umre Yolcularına Verilecek Malzemeler
Umre yolcularımıza yolculuk öncesi aşağıda sayılan eser ve malzemeler verilecektir.

1- Kur’an-ı Kerim
2- El çantası
3- Kutsal toprakları tanıtıcı “Hicaz Albümü”
4- “Hz. Peygamber’in İzinde”
isimli Peygamber (sas) Efendimizin
hayatını anlatan kitap
5- “Umre Rehberi” isimli kitap
6- Umre tavaf ve sa’y dualarını
içeren dua kitabı
7- Umre duaları kitabı
8- Umre ibadetini tanıtıcı cd
9- Seccade
10-Tesbih
11-İpli sırt çantası

UMRE NASIL YAPILIR VE KAYITLAR NE ZAMAN BİTİYOR?

Umre kayıtları ne zaman bitiyor sorusu sıklıkla soruluyor. Fakat umre yapmak için belirli bir zaman ve süre yoktur. Umrenin yapılışı ilk olarak genellikle umre yapacak kişinin Cidde’ye gitmesi ile başlar. Mikat’tan ihramsız geçilemeyeceği için uçakta ya da uçağa binmeden ihrama girmek gerekir. İhram beyaz renkte ve dikişsizdir. İhrama girerken başın açık ve ayakların çıplak olması gerekmektedir. İhramın amacı kardeşliğe, eşitliğe ve ölüye benzemeye dikkat çekmektir ayrıca girdikten sonra küfür, cinsellik ve kavga yasaktır. Umreyi yapacak olan kişi mikat noktasına varmadan önce eğer erkekse tıraş olur, abdest alır, tırnaklarını keser. Ayaklar çıplaktır ve çanta, kemer de taşıyabilir. Kadınlar için ise ihrama girerken normal elbise, çorap, ayakkabı ve eldiven caizdir. İhramın sünneti iki rekat namazdır ve Mekke’ye tekbir, tehlillerle ve telbiye ile girilir. Kabe ziyareti yapılırken telbiyelerle içeri girilir ve bu yüksek ses ile yapılır. Umre yapan kişi Kabe’nin çevresini “Hacerül Esved” hizasından başlayarak yedi defa döner, bu dönüş sırasında ıztıba ve remel yapar. Remel, erkeklerin kısa adımlarla koşarcasına yürümesidir, Iztıba ise ridanın bir ucunu sağ koltukaltından geçirip sol omuz üzerine atmaktır. Umre yapan kişi tavaftan sonra iki rekat tavaf namazı kılar. Daha sonra ise say için Safa tepesinden başlayarak Merve’ye gidiş geliş şeklinde say yapar. Saydan sonra tıraş olup ihramdan çıkar ve umreyi bitirir. Hac sırasında olduğu gibi Arafat, Mina, müzdelife yoktur.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 293 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir