5.Ders – Elif-Ba Kur’an Harflerinin Okunuşlarını Öğrenelim

5.Ders – Elif-Ba Kur’an Harflerinin Okunuşlarını Öğrenelim

Elif-Ba Kur’an Harflerinin Okunuşlarını Öğrenelim. Kur’an Harflerinin Okunuşları. Kur’an Harfleri Nasıl okunur? Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Okumaya Giriş. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.Elif-Ba Kur’an Harflerinin Okunuşlarını Öğrenelim. Kur’an Harflerinin Okunuşları. Kur’an Harfleri Nasıl okunur? Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Okumaya Giriş. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.

 

Kur’an Okumaya Giriş Alıştırma Dersleri > Elif – Ba > Kur’an Harflerinin Okunuşlarını Öğrenelim > Kur’an Harflerinin Okunuşları

Bütün dünya dilleri içinde, okunması en kolay kitap hiç şüphesiz Kur’an’dır. Kur’an’ın kendine has bir dili ve alfabesi vardır. Biz buna “Kur’an Alfabesi” diyoruz.

Kur’an harflerini öğrenmek ve yazmak çok kolaydır. Zor olan bu harflerin telaffuzu, ağızdan çıkış şeklidir.

Kur’an harflerini öğrenmek ve Kur’an’ı okuyabilmek için bu harflerin Türkçe alfabesindeki karşılıklarını ve okunuş şekillerini de bilmemiz gerekmektedir. Çünkü; Kur’an harflerinden bazılarının okunuş şekilleri ve sesleri, Türkçedekinden farklıdır. Hatta bu harfler içinde, Türkçede sesi bulunmayanlar ve Türkçe alfabede olmayan harfler de vardır.

Onun için biz Kur’an harflerini, mümkün olduğu kadar, ağzımızdan çıkışlarına (mahrece) göre işaret ederek açıklamaya çalışacağız. İşte tek tek Kur’an harflerinin okunuşları:

Kur’an Okumaya Giriş 5.Ders – Elif-Ba Kur’an Harflerinin Okunuşu

*Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 19.583 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir