17.Ders – Elif-Ba Ra Harfi ve Okunuşu

17.Ders – Elif-Ba Ra Harfi ve Okunuşu

Elif-Ba Ra Harfi ve Okunuşu. Kur’an’da Ra Harfi Nedir? Kur’an’da Ra Harfi. Ra Harfinin Hükümleri. Hükmü Ra Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Öğreniyorum. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.Elif-Ba Ra Harfi ve Okunuşu. Kur’an’da Ra Harfi Nedir? Kur’an’da Ra Harfi. Ra Harfinin Hükümleri. Hükmü Ra Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Öğreniyorum. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.

Ra harfinin ince veya kalın okunuşu, Ra’nın aldığı harekeye; ya da ra’nın cezimli olması halinde ra’dan önceki harfin aldığı harekeye bağlı olarak değişir. Bunları kısaca görelim

  1. Ra harfi üstün veya ötre hareke ile kalın okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

Ra Harfi ve Okunuşu Ra Harfi ve Okunuşu

  1. Ra harfi esre hareke ile ince okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

 Ra Harfi ve Okunuşu

  1. Ra harfi cezimli, ra dan önceki harfin harekesi üstün veya ötre olursa ra harfi kalın okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

 Ra Harfi ve Okunuşu   Ra Harfi ve Okunuşu

  1. Ra harfi cezimli, ra dan önceki harfin harekesi esre olursa ra harfi ince okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

 Ra Harfi ve Okunuşu

  1. Ra harfi ile Ra dan önceki harf cezmli, daha önceki harfin harekesi üstün veya ötre olursa ra harfi kalın okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

 Ra Harfi ve Okunuşu   Ra Harfi ve Okunuşu

  1. Ra harfi ile Ra dan önceki harf cezmli, daha önceki harfin harekesi esre olursa ra harfi ince okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.

 Ra Harfi ve Okunuşu

Kur’an Okumaya Giriş 15.Ders Ra Harfi ve Okunuşu Video İzle

 

*Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 257 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir