16.Ders – Elif-Ba Lafzatullah (ﷲ Lafzı) ve Okunuşu

16.Ders – Elif-Ba Lafzatullah (ﷲ Lafzı) ve Okunuşu

Elif-Ba Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu. Kur’an’da Lafzatullah (Allah Lafzı) Nedir? Kur’an’da Lafzatullah (Allah Lafzı). Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Öğreniyorum. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.Elif-Ba Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu. Kur’an’da Lafzatullah (Allah Lafzı) Nedir? Kur’an’da Lafzatullah (Allah Lafzı). Kur’an Okumaya Giriş Elif-Ba Dersleri. Elif-Ba Kur’an Öğreniyorum. Kur’an Öğretmeni. Resimli Elif-Ba.

Allah Lafzı’nın (Lafzatullah) okunuşunda özellikle bu kelimede bulunan şeddeli LAM  harfinin kalın veya ince okunması dikkate alınmalıdır.

Şöyle ki; ﷲ Allah Lafzı (Lafzatullah)’dan önceki harfin harekesi ÜSTÜN veya ÖTRE ise Lafzatullah LAM harfi kalın okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.
Çoğul Elifi ve Okunuşu

Şayet Allah Lafzı (Lafzatullah)’dan önceki harfin harekesi ESRE (Kesra) gelirse, Lafzatullah ﷲ LAM harfi ince okunur. Aşağıdaki tabloda örnek verilmiş, konunun en altına da ders anlatım videosu eklenmiştir.
 Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu

Şimdi alttaki tablolarda Lafzatullah (Allah Lafzı)nin okunuşlarını görelim. Ayrıca alıştırmaların en altına Lafzatullah (ﷲ Lafzı) ve Okunuşu ile ilgili video eklenmiştir.

Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu

Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu
Kur’an Okumaya Giriş 15.Ders Lafzatullah (Allah Lafzı) ve Okunuşu Video İzle

*Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 310 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir