Dini Hikaye Yaşlılar Cennete Giremez

Dini Hikaye Yaşlılar Cennete Giremez

Dini Hikaye Yaşlılar Cennete Giremez. Yaşlıların Cennete Giremeyeceği Hakkında Dini Hikaye. Yaşlılar Cennete Giremez Dini Hikaye. Dini Hikayeler. KıssalarDini Hikaye Yaşlılar Cennete Giremez. Yaşlıların Cennete Giremeyeceği Hakkında Dini Hikaye. Yaşlılar Cennete Giremez Dini Hikaye. Dini Hikayeler. Kıssalar

Ensar’dan yaşlı bir kadın vardı. İslam’la geç tanışmasına rağmen, gücünün yettiğince Allah’ın emirlerine uymaya, iyi bir insan, iyi bir Müslüman olmaya çalışıyordu. Bütün derdi, Allah’ın rızasını kazanıp cennete girmekti. Bu konuda Peygamber Efendimizin de duasını almak istedi. Peygamber Efendimize gelerek,

— Beni cennete koyması için Allah’a dua et ey Allah’ın Resulü, diye ricada bulundu. Peygamber Efendimiz yaşlı kadını tanıyor ve onun cenneti kazanmak için nasıl bir gayret içinde olduğunu biliyordu. Onun bu ricası üzerine,

— Gerçek şu ki yaşlılar cennete giremez, diyerek takıldı.

Peygamber Efendimizin nüktesini anlayamayan kadıncağız çok üzüldü. Yüzü soldu, başı önüne düştü. Peygamberimizin sözü henüz bitmemişti. Ancak yaşlı kadın, sözün devamını beklemeden ağlayarak döndü, gitti.

Peygamber Efendimiz hemen yanındakilere döndü. Allah’ın buyruğu gereği, hak eden her kadın gibi onun da cennete yaşlı bir kadın olarak değil de genç bir kız olarak gireceğini müjdelemelerini söyledi.

Koşup yetiştiler yaşlı kadına. Peygamberimizin ona takılıp şaka yaptığını, yaşlı olsa bile hak eden her kadının cennete, genç bir kız olarak gireceğini anlattılar. Bu sözleriyle Peygamberimizin onu cennetle müjdelediğini, bu müjdeyi iletmek için kendilerini bizzat Peygamber Efendimizin gönderdiğini söylediler.

Aldığı büyük müjdeye öyle sevindi ki kadıncağız, solgun yüzü aydınlandı. Önüne düşen başı doğruldu. Yağmur yağarken olanca ışıltısıyla ortaya çıkıveren güneş gibi parıl parıl parladı gözleri. Bir sevinç gökkuşağı gibi kapladı boydan boya içini.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 254 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir