Mevlit Kandili Gecesi Nasıl Değerlendirilmeli

Mevlit Kandili Gecesi Nasıl Değerlendirilmeli

Peygamberimiz’in (S.A.V) doğduğu zaman olan, Mevlit Kandili Gecesi’ne özel bir ibadet var mı? Bu gece nasıl değerlendirilir? Mevlid Kandilinde Yapılabilecek İbadetler Nelerdir?Peygamberimiz’in (S.A.V) doğduğu zaman olan, Mevlit Kandili Gecesi’ne özel bir ibadet var mı? Bu gece nasıl değerlendirilir? Mevlid Kandilinde Yapılabilecek İbadetler Nelerdir?

Hicri takvime göre Rebî-ül evvel ayının on ikinci gecesi, Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in doğumuna denk geliyor.
Mevlid Kandili’nde Efendimiz (S.A.S) için salat-u selamlar getirip, dualar edilecek. Peki bu geceyi gerçek anlamda nasıl idrak etmek gerekiyor?
Mevlid Kandili’ne özel bir ibadet yoktur. Ancak bu geceyi Allah’ın rızasına uygun bir hayata adım atmak için vesile etmemiz gerekir.

EFENDİMİZ (A.S.V) SADECE ÇAĞA DOĞAN BİR PEYGAMBER DEĞİL. YANİ EFENDİMİZ (A.S.V) BUGÜNÜMÜZE DE DOĞAN BİR PEYGAMBER VE YARINLARA DA. DÜNYANIN ÖMRÜ VAR OLDUĞU SÜRECE DOĞAN BİR PEYGAMBER. SADECE BİR GECE DEĞİL, BİZİM İÇİN BUNDAN SONRAKİ GÜNLERİMİZ VE GECELERİMİZİN BÜTÜNÜNDE EFENDİMİZİ DÜNYAMIZA DAVET EDECEK, ONUN HUZURUNDAYMIŞ GİBİ ADETA HAYATIMIZI NASIL YAŞAYACAKSAK, BUNU PLANLAYIP BELKİ BUNDAN SONRASINI ÖYLE GEÇİRMEK LAZIM. SADECE BİR MABEDİ ZİYARET ETMEK DEĞİL. BİR MEVLİDE KATILMAK DEĞİL… HAYATIMIZIN BUNDAN SONRAKİ ZAMANLARINI EFENDİMİZ (A.S.V)’IN ARZULARI, HEDEFLERİ İSTİKAMETİNDE NASIL ÖRGÜLEYEBİLİRİZ? BELKİ BUNU MUHASEBE ETMEK LAZIM. “

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 977 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir