Kur’an Okunan Evler Bereketleniyor

Kur’an Okunan Evler Bereketleniyor

Günlük hayatınızda Kur’an okuma seferberliği başlatmaya ne dersiniz? Akşam evimize gittiğimizde bir yarım saatimizi bu işe ayırabiliriz. Bu manevi sofraya evimizdeki diğer aile fertlerini de davet edebiliriz.Günlük hayatınızda Kur’an okuma seferberliği başlatmaya ne dersiniz? Akşam evimize gittiğimizde bir yarım saatimizi bu işe ayırabiliriz. Bu manevi sofraya evimizdeki diğer aile fertlerini de davet edebiliriz. Bu arada okuduğumuz sayfaların mealini de okumayı ihmal etmeyelim.

Kur’an’ın okunduğu yerde melekler ve temiz ruhlar da hazır bulunur. 

Tilavet olunan her bir harf bir hava zerreciğinin içini doldurup atmosferin uhrevîleşmesine vesile olur. 

Kur’an, okunduğu yere huzur, mutluluk ve bereket getirr. Okuyana da, dinleyene de sevinç ve tarifsiz bir huzur verir. 
Gam, tasa ve kederlerini dağıtır, ümitsizliklerini siler, onları manen canlı ve aktif bir hale getirir. 

Her türlü vesvesenin o insanlardan uzaklaşmasına vesile olur. 

Cinnî ve insî şeytanlara karşı onları korur. 

Kur’an’ın bu yönünü Efendi miz’den (sallal lahu aleyhi ve sellem), on sene O’na sadakatle hizmet eden, Hz. Enes naklediyor: “Kur’an okunan evin hayrı artar. Böyle evlere melekler toplanır.” 

Ebu Hureyre Hazretleri de naklettiğimiz hadisi biraz daha açıklayan bir başka rivayette bulunuyor: Kur’an okunan evin hayrı artar; böyle bir ev, içinde oturanları sıkmaz. Bu evlere melekler toplanır; şeytanlar uzaklaşır. İçinde Kur’an okunan, anlam ve yorumuyla meşgul olunan ev, yıldızların yeryüzünü aydınlattığı gibi sema ehli için aydınlanılır.

Merak ettiginiz konularda sayfanın en altındaki yorum bölümüne yorumunuzu bırakarak bilgi alabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Bu Yazı Toplam - 328 - Defa Okundu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir